Gönderiliyor...
Çalışma Saatleri
Haftanın 7 Günü
09:00 - 23:00

DİŞETİ TEDAVİLERİ

Diş ve dişeti birbiriyle bir bütündür. Diş kayıpları sadece dişte meydana gelen sıkıntılar sonucu oluşmaz. Dişetinde oluşan rahatsızlıklarda diş kayıplarının en büyük nedenlerindendir. Dişeti ve çene kemikleri dişin ağız içinde tutunmasını sağlar dişeti desteğini kaybeden dişler zamanlar hareketlenmeye ve fonksiyonuna kaybetmeye başlar. Dişeti problemleri genetik alt yapılı yada  farklı sağlık problemlerinin ( diabet, stres, ilaçlar, yetersiz beslenme, hamilelik….) sonucunda görülebileceği gibi büyük oranda yetersiz ağız hijyenin ( en büyük sebebi ) sonucunda ortaya çıkarlar. Yetersiz ağız hijyeni sonucun da diş taşı oluşumları, buna bağlı olarak kanamalı, kızarık, şiş dişetleri ve ağız kokuları meydana gelir.

Diş Eti Tedavileri
Dişeti tedavisi kolay ve sonucu çok etkili bir tedavidir. Dişeti tedavilerinin başarılı olması hekim kadar hastaya da bağlıdır. Hastalar tedaviden sonra ağız hijyenlerine dikkat ederlerse sağlıklı bir dişetine kavuşabilirler.

Dişeti hastalığını önlemek için en az günde iki kere doğru diş fırçalama, en az bir kere diş ipi kullanımı, altı ayda bir düzenli diş hekimi ziyareti gerekmektedir.

Dişeti sağlığı ayrıca daha önce yaptırmış olduğunuz diş tedavilerinizin de ömrünü uzatır. Protetik tedavilerinizin daha sağlıklı ve estetik görünmesini sağladığı gibi dolgularda renklenmelerin minimum olmasını ve ikinci çürüklerin (tedavisi yapılmış dişlerde yeniden oluşan çürükler) oluşmasına engel olur.