Gönderiliyor...
Çalışma Saatleri
Haftanın 7 Günü
09:00 - 23:00

PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ

Dişte dolgu ile tedavi edilemeyecek büyük madde kayıplarında ya da diş kaybına bağlı olarak oluşan boşlukların doldurulmasında yapılan tedavilerdir. Protetik tedavilerin yapım süreleri uygulanacak olan tedavinin çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Protetik tedaviler sabit ve hareketli (takıp çıkarılabilir) tedaviler olarak ikiye ayrılır. Sabit tedaviler arasında en çok tercih edilenler ;
  • Kron Köprü protezleri

    Kron Köprü protezleri
     
  • İmplant destekli sabit protezlerdir

    İmplant destekli sabit protezlerdir

Diş kaybına bağlı boşluklar çok geniş ve yardımcı diş desteği az ise bu gibi durumlarda takıp çıka rılabilir hareketli protezler tercih edilerek diş eksikleri tamamlanır.
 
Tam dişsizlik durumlarında ise total protez olarak adlandırdığımız sadece ağız içinde varolan kemik ve yumuşak dokudan destek alan protezler yapılır. Yaşla beraber kemik kaybının çok olmasından dolayı proteze destek olacak yeterli kemik miktarı olmaması durumunda proteze desteklemek ve hastanın konforunu arttırmak amaçla protez implantla desteklenebilir.
 
Sabit ve hareketli protezlerin estetik görünümleri günümüzde en çok yaygılaşan tedaviler arasındadır.

Protez kullanan hastalarımızın bu tedavilerden uzun süreli memnuniyeti için doktorunun vermiş olduğu tavsiyelere uyması ve en az 6 ayda bir kontrol amaçlı ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.