Gönderiliyor...
Çalışma Saatleri
Haftanın 7 Günü
09:00 - 23:00

RADYOLOJİ

Ağız ve diş sağlığı problemleri yaşayan hastalarının teşhis ve tedavi planlamasının yapılmasında en yardımcı etken filmlerdir.

Amaç; problemin kaynağını belirlemektir. Bu sayede sadece hastanın şikayetlerini değil yakın zamanda onu sıkıntıya sokacak muhtemel sorunlar da tespit edilebilir ve geçmiş dönemlerde yapılan tedavilerin durumları da kontrol edilerek herhangi bir problemin oluşması önceden engellenebilir.

Radyolojik tanılar erken teşhislerde büyük rol oynar bu sayede daha kompleks bir sorun ortaya çıkmadan tedavi gerçekleştirilir.

Klinik muayenede gözle görülmeyen problemlerin tespitinde büyük rol oynar bunlar; kemik içi lezyonlar (kist, tümör gibi ), gömülü dişler, eski çekimlerden kalan parçalar ya da dişler arasındaki çürükler olabilir.

Görülmek istenen bölgenin büyüklüğü ya da hekimin istediği ayrıntıya göre çeşitli dental film çeşitleri mevcuttur. Bunların tercihi hekimin kontrolünde olmakla birlikte daha sağlıklı bir teşhis için gerekli görüldüğü durumlarda hekimler film talebinde bulunabilir.