Gönderiliyor...
Çalışma Saatleri
Haftanın 7 Günü
09:00 - 23:00

SORU CEVAP

SORU Diş fırçalarken görülen kanamalar?
CEVAP Diş fırçalarken görülen kanamalar, diş eti iltihabının belirtilerinden biridir. Vakit geçirmeden bir diş hekimine başvurmak gerekir. Diş etlerinin, kanamadan dolayı fırçalanmaması sonucu, mevcut iltihabi durum şiddetlenecektir. Hastalar kanama olan bölgeyi daha iyi fırçalamalı ve diş hekimine tedavi için başvurmalıdır.
SORU Dişler neden çürür?
CEVAP Ağızda bulunan bakterilerden oluşan bakteri plağı, şekerli ve unlu yiyeceklerin ağızda kalan artıklarından asit oluşturabilmektedir. Bu asitler, dişlerin mineral dokusunu çözerek dişin minesinin bozulmasına ve sonuçta da diş çürüğünün başlamasına ve dişhekimlerinin kavite dedikleri oyuklara neden olmaktadırlar.
SORU Çocuklarda diş çıkarma belirtileri nelerdir ?
CEVAP Diş sürmesini takiben diş hekimi ziyaretleri başlamalı ve 6 ayda bir rutin olarak tekrar edilmelidir. Böylece çocuk diş hekimi ziyaretlerine alışacak, gerektiğinde koruyucu ve önleyici tedavilerde koopere olacaktır. Olası anomali ve diş çürüğünde ise erken tespit ve tedavi şansı olacaktır.
SORU Dişimizin çürüdüğünü nasıl anlayabiliriz?
CEVAP Soğuk, sıcak, tatlı veya ekşi gıdalar tüketildiğinde ağrı, basınca karşı hissedilen hassasiyet, dişlerimizin arasına yemek artıklarının kaçması, kötü ağız kokusu çürük belirtilerinden olabilir.
SORU Diş röntgeni zararlı mıdır?
CEVAP Gebeler de önerilmemektedir.Gerekli önlemler ( kurşun önlük,kurşun odalar,doz ayarı v.s ) alındıktan sonra zararlı değildir.Diş hekimleri için önemli bir yardımcı methodtur.